SMILING CHILDREN PROJECTS

Prof. Dr. Ethem Güneren, 2007 yılında, “Doctors Worldwide” organizasyonunun Türkiye şubesi olan Yeryüzü Doktorları Derneği’ne katılmıştır.


Kitap : AMA O BAŞKA

Bu kitabı, nesnel gerçekler karşısında, öznel doğrularını savunmak için “ama o başka” demeyen insanlara olan vefa borcumdan, geçer akçe ile olmak kaydıyla, bir taksit daha ödemek için yazdım. Taksit derken, bunu para ile ilişkilendirmeyin. Para kazanmak için değil; çünkü para kazanmanın yazar olmaktan başka binlerce daha değişik yolu var; anlatacak bir hikayem olduğu için ve hayallerimin dünyayı değiştireceğine inandığım için yazdım. Bir gün bir yerde, hiç tanımadığı birine, tarif edilemeyecek bir şey yapıldığında, sadece elinden geldiği için, hayatı pahasına da olsa, bir şey yapabilenlere ithaf ettim.


TEMMUZ FARKINDALIK

Sevgili Dostlar, 

Temmuz ayı Amerika’da Ulusal Dudak Damak Yarıkları ve Kraniyofasiyal Anomaliler FARKINDALIK ayıdır. Temmuz ayı boyunca Amerikan Yarık Damak Derneği, bu tür sorunlarla yaşayan hastalar adına farkındalık oluşturmaya çalışır.

ACPA nın sitesinde yayınlanan metnin Türkçesiyle başlayalım. Orijinal tam metin bu sayfanın en sonundadır. 


Çocuk Hikâyesi: Tek Kanat


Bu hikâye, Tek Kanat’ın şahsında,
yazgısını kendi eylemleriyle gerçekleştirmek zorunda kalan tüm dezavantajlı bireylere ithaf edilmiştir..Kitap : Şimdi Sonsuzdur

Prof. Dr. Ethem Güneren; Şiirlerini; “Uslu Kentli”, gönüllü/zorunlu doktorluk hikâyelerini; “Annemin Emarı Geldi” ve Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile ilgili deneyimlerini; “Estetik Cerrahi Kılavuzu” adları ile yayımlandıktan sonra; “Zamanım çoktan demir aldı,” dedi ve “şimdi”nin hikâyesini yazdı.