Kitap : AMA O BAŞKA

Bu kitabı, nesnel gerçekler karşısında, öznel doğrularını savunmak için “ama o başka” demeyen insanlara olan vefa borcumdan, geçer akçe ile olmak kaydıyla, bir taksit daha ödemek için yazdım. Taksit derken, bunu para ile ilişkilendirmeyin. Para kazanmak için değil; çünkü para kazanmanın yazar olmaktan başka binlerce daha değişik yolu var; anlatacak bir hikayem olduğu için ve hayallerimin dünyayı değiştireceğine inandığım için yazdım. Bir gün bir yerde, hiç tanımadığı birine, tarif edilemeyecek bir şey yapıldığında, sadece elinden geldiği için, hayatı pahasına da olsa, bir şey yapabilenlere ithaf ettim.


Çocuk Hikâyesi: Tek Kanat


Bu hikâye, Tek Kanat’ın şahsında,
yazgısını kendi eylemleriyle gerçekleştirmek zorunda kalan tüm dezavantajlı bireylere ithaf edilmiştir..Kitap : Şimdi Sonsuzdur

Prof. Dr. Ethem Güneren; Şiirlerini; “Uslu Kentli”, gönüllü/zorunlu doktorluk hikâyelerini; “Annemin Emarı Geldi” ve Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile ilgili deneyimlerini; “Estetik Cerrahi Kılavuzu” adları ile yayımlandıktan sonra; “Zamanım çoktan demir aldı,” dedi ve “şimdi”nin hikâyesini yazdı.


Kitap : Estetik Cerrahi Klavuzu

Bu kitapta alanla ilgili hayallerimi yazdım...

Günümüzde neredeyse herkesin estetik cerrahi hakkında öyle ya da böyle -kulaktan dolma- bilgisi var. Oysa bedenimizle ilgili bir işleme karar vermeden önce konuyu güvenilir bir kaynaktan araştırmak gerekmez mi?

Bu kitapta yazılanlar, estetik cerrahi hakkında ortalıklarda dolanan doğru bilinen yanlışları bilimin süzgecinden geçirerek inceleyen ve botoks - dolgu gibi küçük işlemlerden, gençlik ve güzellik için yaptırılan estetik cerrahi ameliyatlarına kadar konuyu, hasta ve sağlık profesyonelleri açılarından karşılaştırmalı ele alan bir manifestodur.


Kitap : Annemin Emarı Geldi

Beni ben yapan genlerini taşıdığım anne ve babama, ilk eğitim ortamını oluşturan aile büyüklerime, sevgili kardeşlerime, değerli hocalarıma, gücüme güç katan her kademedeki okul ve mesai arkadaşlarıma, bu kitabın yazılmasının asıl sebebi olan hastalarıma ki onlar hikayelerimin baş kahramanıdırlar, hayatımın yarısından fazlasını birlikte geçirdiğim eşime ve varlıklarına minnettar olduğum oğullarım; İhsan Ahmet ve Mahmut Erdem’e ithaf ve teşekkür ederim.